Web Site Tasarım

Web Tasarım Nedir?
Web tasarımı nedir? Sorusuna verilebilecek en sadece cevap; bir şirket veya markanın uluslararası ağ sisteminde yer alan çevrimiçi mülk veya varlığı olan web sitelerinin oluşturulma sürecine verilen isimdir.
Web siteleri temelde görsel, metin, video ve ses gibi görsel ve işitsel araçların belli bir düzen içerisinde kompoze edilmesiyle meydana gelir. İşin kompoze edilmesi aşamasında görsel ve işitsel materyaller kodlama sistemiyle sadeleştirilir ve kullanıcının rahat bir şekilde istediği elementlere ulaşımı sağlanır. Peki, Web tasarımı neden önemlidir? Çünkü; web tasarımının en önemli aşaması kullanıcı deneyimidir ve iyi bir web sitesi kullanıcı dostu bir tasarıma sahip olmalıdır. Bu yüzden web tasarımında kullanılan tüm materyaller belli bir konsept ve hedef dahilinde şekillenmelidir.

Web Tasarım Nasıl Yapılır?
Web tasarım süreci kendi içerisinde birçok farklı adımdan oluşmaktadır. Sonuç olarak istenilen özelliklere ve yapıya sahip bir web sitesi elde edilebilmesi için tüm bu süreçlerin titizlikle ele alınması önemlidir. Web tasarım süreçleri genel itibariyle şu aşamaları kapsar;
Web sitesinin projelendirilmesi
Rakip ve piyasa analizi
Kurumsal konseptin belirlenmesi
Web sitesi ara yüzünün tasarımı
UI (Kullanıcı arayüzü) tasarımı
UX (Kullanıcı deneyimi) tasarımı
Web sitesi İçeriği ve sayfa tasarımı
Web sitesinin test süreci
Web sitesinin yayına alınması

Web Tasarım Fiyatları Ne Kadar?
Web sitesi tasarım sürecinde web tasarım fiyatlarını belirleyen birçok unsur bulunmaktadır. Bu yüzden her web sitesi projesi kendi özelliklerine göre fiyatlandırılmaktadır. Web tasarımı fiyatlarını belirleyen başlıca faktörler şunlardır;
Web sitesinin yapısı
Firmanın bulunduğu sektör
Web sitesinin özellikleri
Web sitesinin hangi amaçla kullanıldığı
Projenize uygun web tasarımı fiyatları hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Web Tasarım Örnekleri Nelerdir?

Markt.com.tr olarak bugüne kadar farklı sektörlerden onlarca projeyi ve web sitesini başarıyla tamamladık. Web sitesi örneklerimizi görmek için Neler yaptık sayfamıza göz atabilirsiniz.
Web Tasarım Projelerinde Olması Gereken Özellikler Nelerdir?
Web tasarım projeleri bir bütün içerisinde farklı aşamalardan oluşan kompleks bir süreçtir. Başarılı bir web tasarım projesi uluslararası standartlara sahip dinamik bir yapıda olmalıdır. Bir web tasarım projesinde olması gereken özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz;
Markaya özel tasarım
Mobil cihazlara uyumlu yapısı
Google, Yandex gibi arama motoru optimizasyonlu
Site içi ve site dışı SEO optimizasyonlu
Sosyal medya optimizasyonlu
Güvenlikli altyapısına sahip
HTML5, CSS3, PHP, JS yazılım diliyle kodlanmış
Kullanıcı dostu kontrol paneli
Çapraz tarayıcı uyumluluğu
Anlamlı ve özgün içerik
UX / UI kullanıcı odaklı
Hosting ve server yönetimi
Teknik destek yardımı

Web Tasarım Hakkında Daha Fazla Bilgi Alabilir miyim?

Markt.com.tr alanında uzman ve tecrübeli ekiplerden oluşmaktadır. Web tasarım ve web tasarım süreçleri hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Web Tasarım Firması Nasıl Seçilir?
Web tasarım sektörü günümüzde giderek önem kazanan ve büyüyen bir sektördür. Bu açıdan bakıldığında firmalar ihtiyacı olan web sitesi tasarımı konusunda kararsız kalabilmektedir. Çünkü; web siteleri sabit bir ürün olmadığı için ve nihai ürün olan web sitesi ancak tasarımın bitiminden sonra kullanıma açılabildiğinden dolayı ortada bir güven bağının oluşması esastır.
Günümüzde web tasarım projelerinin yaklaşık 3’te 1’i bitmeden iptal edilmekte, %53’ünde maliyet aşılmakta, %222’sinde ise süre gecikmesi yaşanmaktadır. Bu yüzden web tasarım firması seçme sürecinde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Markalar web tasarım firması seçerken firmanın geçmişte yaptığı işleri, verdiği fiyat teklifinin piyasadakilere oranını ve kendilerine vadettikleri noktaları iyi inceleyip öyle karar vermelidir.


Web Tasarım Danışmanlığı Nedir?

Web tasarım danışmanlığı web sitesi tasarım firmalarının veya bağımsız kişilerin web sitesi tasarım sürecinde verdikleri bir hizmettir. Web tasarım danışmanının, web sitesinin tüm tasarım ve yapı aşamalarına hâkim, benzer projeler yürütmüş olması gerekir. Ayrıca görsel ve estetik bakış açısına sahip olmakla birlikte web sitesi yapısını ve web sitesinin arama motorlarında görünür olmasını sağlayan analiz ve programlara da hâkim olmalıdır.


Kurumsal Web Tasarım Nedir?
Kurumsal web tasarımı bir kurumsal kimliğe sahip marka, firma veya işletmenin karakterine, müşteri kitlesine ve stratejisine uygun web sitesi tasarlama sürecidir. Kurumsal web sitesi, bir markanın dijital dünyadaki vitrini olarak düşünülebilir. Kurumsal işletme o vitrinde neyin ne şekilde gösterilmesini istiyorsa kurumsal web tasarımı da aynı şekilde yapılmalıdır.
Kurumsal web tasarımı belli bir amaç doğrultusunda tasalanır. Bu amaç her kurum için farklı olabilmekle birlikte bu süreçte esas alınması gereken temel; kullanıcı odaklı, sade ve işlevsel bir web tasarımı yapmaktır. Bu yüzden kurumsal web tasarım alanında uzman firmalarla çalışmak markanıza değer katacaktır.

Kurumsal Web Tasarım Fiyatları Ne Kadar?
Kurumsal web siteleri farklı amaçlar için tasarlanan ve kurumların online dünyadaki amaçlarına hizmet eden web siteleridir. Her kurumun dijital dünyadaki amacı farklı olabilmektedir. Kurumsal web siteleri de o kurumun ihtiyaçları üzerine kurulur. Bu yüzden kurumsal web tasarım fiyatları markanın amacına ve ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir. Kurumsal web tasarım fiyatları hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kişisel Web Sitesi Nedir?
Kişisel web sitesi bir kurum veya kuruluş adına olmayan, kendi kişisel amaçları için oluşturdukları web sitesi çeşididir. Kişisel web sitesi kişinin internet dünyasındaki yayın organı olmakla birlikte kendisi hakkında bilinmesini istediği tüm bilgilerin bulunduğu yerdir.
Kişisel web sitesi sahibi istediği konularda blog yazıları veya özgün içerikler, video veya fotoğraflar paylaşabilir, insanlarla web sitesi aracılığıyla iletişime geçebilir.

Kişisel Web Sitesi Fiyatları Ne Kadar?

Kurumsal web siteleri gibi kişisel web siteleri de belli bir amaç doğrultusunda ve kişiye özel olarak tasarlanmaktadır. Bu özellik ve beklentiler de kişisel web sitesi fiyatlarının belirlenmesinde önemlidir. Kişisel web sitesi fiyatları hakkında bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 

Bizi Tercih Edenler

Yealink Grandstream Gigaset Jabra Sennheiser Fanvil Huawei Plantronics Cisco Panasonic